Avaleht        Õppekasvatustegevus        Lasteaiapere        Lapsevanemale        Huvitegevus        Galerii        Kontakt

• Osalustasu
    • Lasteaia osalustasu on 33 eurot kuus, sealhulgas kohatasu 22 eurot kuus ja õppetasu 11 eurot kuus.
    • Lapsevanem maksab osalustasu hetkest, mil laps on kinnitatud direktori käskkirjaga lasteaia nimekirja.
    • Osalustasu tasutakse alati täiskuu eest. Lapse puudumine lasteaiast osalustasu suurust ei mõjuta.
    • Lasteaia kollektiivpuhkusel viibimise kuu eest osalustasu tasuma ei pea.
    • Suvise valverühma kasutamise eest (juulikuu) tuleb lapsevanemal tasuda osalustasu ettemaksuna terve valverühma töötamise perioodi eest, sõltumata sellest, mitu päeva laps valverühmas kohta kasutab.
    • Osalustasu suuruse otsustab Kuusalu Vallavolikogu.

•  Toiduraha
    • Lapse toidupäeva maksumus on 1,40 eurot, sealhulgas hommikusöök 0,30 eurot, lõunasöök 0,68 eurot, oode 0,42 eurot.
    • Lapsevanem võib valida, milliseid toidukordi laps lasteaias sööb.
    • Muudatusi toidukordade valikus soovitame teha kuu lõikes (kirjalik avaldus rühma).
    • Toidupäeva maksumuse otsustab lasteaia hoolekogu ja kinnitab direktor.

•  Soodustused
    • Kui perest käib korraga Kuusalu valla lasteaedades rohkem kui üks laps, siis tasub lapsevanem kohatasu (22 eurot) ainult ühe (vanima) lasteaias käiva lapse eest, õppetasu (11 eurot) kõikide lasteaias käivate laste eest.
    • Kui lapse koolikohustuse täitmine on ühe õppeaasta võrra edasi lükatud, on lapsevanem vabastatud kohatasu (22 eurot) tasumisest.
    • Lapse pikemaajalise haigusest tingitud tõendatava puudumise korral (üle ühe kalendrikuu) vabastatakse lapsevanem avalduse alusel osalustasu maksmisest.
    • Lapsevanem võib taotleda osalustasust (kohatasu + õppetasu) ja/või toidurahast vabastamist juhul, kui pere netosissetulek ühe pereliikme kohta on väiksem, kui  Kuusalu Vallavolikogu poolt kehtestatud kohalik toimetulekupiir, milleks on kahekordne riiklik toimetulekupiir (ehk 260 eurot kuus).
    • Sissetulekust tulenevate toetuste taotlemiseks esitab lapsevanem hiljemalt iga õppeaasta 15. septembriks valla sotsiaalosakonda avalduse. Vajadusel saab toetusavaldusi esitada ka õppeaasta vältel jooksvalt.
    • Taotlused vaatab läbi vallavolikogu sotsiaalkomisjon. Otsused langetab Kuusalu Vallavalitsus.
    • Toetused määratakse perioodideks 01. september - 31. detsember ja 01. jaanuar - 31. august. Teiseks poolaastaks määramisel vaatab sotsiaalkomisjon kord juba esitatud avaldused uuesti läbi. Uut avaldust esitama ei pea.
    • Õigus soodustustele on Kuusalu valla elanikel

• Arvete tasumine
    • Lapsevanem saab oma e-posti aadressile või lasteaiast paberkandjal vallavalitsuse rahandusosakonna koostatud arve.
    • Arvete tasumine toimub järgneval kuul.
    • Osalustasu ja/või toiduraha tasumata jätmise korral kahel jäjestikusel kalendrikuul tehakse lapsevanemale lasteaia direktori poolt kirjalik meeldetuletus.
    • Osalustasu ja/või toiduraha tasumata jätmise korral  kolmel järjestikusel kalendrikuul on lasteaia direktoril õigus kustutada laps lasteaia nimekirjast.

Lastevanemate poolt kaetavate kulude katmise kord Kuusalu valla koolieelsetes lasteasutustes

Sotsiaaltoetuste taotlemise, määramise ja maksmise kord Kuusalu vallas

Kohaliku toimetulekupiiri ja sotsiaaltoetuste piirmäärade kinnitamine

Toidutoetuse avaldus